Технікум – один з найстаріших навчальних закладів з підготовки фахівців для залізниць України.
 Він був створений на базі технічної залізничної школи, яка відкрилась в 1876 році “Для доставления необходимого технического образования лицам, предназначенным к службе во второстепенных технических железнодорожных должностях”.
         В 1905 році технічна залізнична школа станції Київ була розширена та змінила назву.  Відтепер це Київське технічне залізничне училище, яке готувало фахівців для служби тяги, служби руху та телеграфу, служби ремонту колій і споруд. З 1918 року Київське технічне залізничне училище було реорганізоване в Київський механічний технікум, при якому в 1920 році створене електромеханічне відділення, а з 1921 року на базі цього відділення почав працювати Київський електротехнікум залізничного транспорту (КЕТ НКШС). В 1930-1931 році технікум змінив назву на електрокомбінат, а потім переіменований в Київський електромеханічний технікум НКШС.
          В 1921-1922 році в технікумі навчався М.Островський.
 Значна кількість випускників технікуму приймала активну участь в відбудові народного господарства, промисловості та транспорту, будівництві нових залізниць, розробці нового обладнання для залізниць в період до початку війни.
На самому початку Великої Вітчизняної війни 170 курсантів і викладачів технікуму добровільно пішли на фронт. Чотирьом з них було присвоєне високе звання Героїв Радянського Союзу.
          Понад 300 курсантів, викладачів та працівників технікуму прийняли участь в будівництві оборонних укріплень навколо Києва в 1941 році, за що неодноразово отримували подяки від командування оборони м. Києва. Коли виникла загроза здачі м.Києва, навчально-лабораторна база, викладацький склад та частина курсантів були евакуйовані до м. Свердловська, де відразу був поновлений навчальний процес. І тут викладачі, працівники і курсанти технікуму підтвердили своє високе почуття відповідальності перед народом і прийняли найактивнішу участь в будівництві цехів оборонних підприємств та на залізничних будівництвах спеціального призначення № 36 та № 513. Серед тих, хто неодноразово відзначався, викладачі технікуму Бартновский А.Л., Індиченко Ф.М., Ластовський М.С., Масловський Г.В..
           Після звільнення м. Києва в 1944 році технікум був реевакуйований до м. Києва, де викладачі, курсанти та працівники прийняли активну участь в відновленні м. Києва, за короткий термін зуміли відновити навчально-лабораторну базу і почати підготовку необхідних для залізниці фахівців. Багато випускників технікуму брали участь в бойових діях. В боях загинули бувші курсанти: Герой Радянського Союзу Степовий М.Ф. ; командир партизанського з’єднання Козлов Я. А. (двічі герой радянського союзу), відомий в Чехословаччині та Польщі як полковник Богун і багато інших.
           1956 року Указом Президії Верховної Ради СРСР, враховуючи досягнення колективу технікуму за всі попередні роки, йому присвоєне звання М.Островського. В цьому ж році технікум переїхав до нового відбудованого приміщення на Повітрофлотському проспекті , 35.
З 1985 року створена лабораторія обчислювальної техніки, кабінет інформатики, які зараз відповідають вимогам і рівню розвитку та впровадження цієї техніки в навчальний процес.
          9 квітня 1976 року за високі показники технікум нагороджений Почесним дипломом Міністерства Шляхів сполучень та ЦК профспілок працівників залізничного транспорту, Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. На протязі останніх двох десятиріч колектив технікуму неодноразово отримував Перехідний Прапор як відзнаку про перемогу.
          В 1996 році технікум став першим переможцем і першим володарем Перехідного Прапору за перемогу в змаганні серед вищих навчальних закладів Укрзалізниці незалежної України.
kemt.kiev.ua